Omezte s NICORETTE® počet cigaret a pak přestaňte úplně

  Omezování počtu cigaret

  “Omezit a pak přestat úplně” je prokazatelně účinnou metodou odvykání kouření, která vám pomůže snížit počet vykouřených cigaret ve chvíli, kdy jste připraveni zbavit se svého návyku.*

  Jednoduchý přístupKouření je jeden z návyků, kterých zbavit se může být nejtěžší. Přípravky náhradní nikotinové terapie, jakou je žvýkací guma NICORETTE®, mohou odvykání usnadnit. Pro kuřáky, kteří jednoduše nejsou připraveni přestat ihned kouřit, máme postup úplného
  odvyknutí cigaretám – přístup „Omezit a pak přestat úplně“

  S přístupem od NICORETTE® „Omezit a pak přestat úplně“ by vaším cílem mělo být úplně odvyknutí cigaretám v horizontu šesti měsíců. Některým kuřákům to však může trvat až devět mesíců.

   

   

  * Etter JF: Comparing abrupt and gradual smoking cessation: a randomized trial. Drug Alcohol Depend. 2011 Nov 1;118(2-3):360-5.

   

  4 kroky k omezení

  Naše čtyři jasné kroky k omezení kouření vám pomohou k tomu, že s NICORETTE® v průběhu 6 až 9 měsíců snížíte počet vykouřených cigaret.

  Krok č. 1
  0-6 týdnů: Omezte počet vykouřených cigaret na 50 %.

  Spočítejte si, kolik cigaret vykouříte a pokuste se je snížit na 50 % pomocí náhradní nikotinové léčby použité vždy, když pocítíte potřebu kouřit.*

  Krok č. 2
  6 týdnů - 6 měsíců: I nadále počet vykouřených cigaret omezujte, až budete připraveni přestat úplně.

  Pokud se vám podařilo po šesti týdnech snížit počet vykouřených cigaret, i nadále používejte náhradní nikotinovou léčbu (NTN) za účelem postupného snížení množství cigaret, až budete mít nakonec pocit, že se můžete pokusit přestat úplně.

  Krok č. 3
  6 - 9 měsíců: Přestaňte kouřit

  Jakmile budete připraveni s kouřením skončit nadobro, přestaňte úplně kouřit cigarety a i nadále užívejte prostředek NTN po dobu až dalších 3 měsíců.**

  Krok č. 4
  9 - 12 měsíců:

  Zcela vysaďte používaný prostředek NTN, až budete schopni úplně přestat.

   

   

  *Pokud se vám ani po šesti týdnech nepodaří snížit počet vykouřených cigaret, měli byste požádat o radu odborníka.

  **Pokud pokus zcela přestat nelze zrealizovat během devíti měsíců od začátku léčby, měli byste vyhledat odborníka a požádat ho o radu.

   

   

  Jak NICORETTE® funguje v programu Omezit a pak přestat úplně?

  Použití žvýkací gumy NICORETTE® namísto toho, abyste si zapálili, během přípravné fáze na odvykání cigaretám zmírní touhu si zapálit.

  Bylo klinicky ověřeno, že používání žvýkací gumy NICORETTE® s obsahem nikotinu 4 mg výrazně zvyšuje efektivitu metody „Omezit a pak přestat úplně.“*

   

  Pokud se vám ani po šesti týdnech nepodaří snížit počet vykouřených cigaret, měli byste požádat o radu odborníka.

  Pokud pokus zcela přestat nelze provést během devíti měsíců od začátku léčby, měli byste vyhledat odborníka a požádat ho o radu.

  Přípravky NICORETTE® obsahují nikotin. Odvykání kouření vyžaduje silnou vůli. Vždy si přečtěte příbalovou informaci.

   

   

  * Batra A, Klingler K, Landfeldt B, et al.: Smoking reduction treatment with 4-mg nicotine gum: a double-blind, randomized, placebo-controlled study. Clin Pharmacol Ther. 2005 Dec;78(6):689-96.