• Místa, kde Vám poradí

  Rádi byste přestali kouřit, ale potřebovali byste si o tom s někým popovídat nebo víte, že Vaše závislost je velmi silná a potřebujete odbornou pomoc? Závislost na tabáku není jen zlozvyk, ale je to nemoc, která se musí správně léčit. Rady a pomoc tedy nemusíte hledat pouze na internetu či mezi svými přáteli, ale můžete je najít přímo u odborníků, lékařů a lékárníků, kteří jsou tu právě pro Vás.

  Centra pro léčbu závislosti na tabáku

  Centra pro léčbu závislosti na tabáku najdete ve 43 českých nemocnicích a jsou součástí většinou plicních oddělení daných nemocnic, nicméně mohou být i součástí jiného oddělení. Domluvte si návštěvu u lékáře ve Vašem nejbližším Centru pro léčbu závislosti na tabáku.

  Odborné poradenství v lékárnách garantované Českou lékárnickou komorou

  Česká lékárnická komora pořádá garantované vzdělávací kurzy různých zaměření pro lékárníky, kteří po absolvování těchto kurzů mohou poskytovat odborné poradenství v lékárně. Jedním z těchto zaměření je právě odvykání kouření a vy tedy máte možnost navštívit jednu z těchto garantovaných lékáren a najít pomocnou ruku právě tam. Seznam těchto lékáren poskytujících odborné poradenství při odvykání kouření naleznete zde.

  Alphega lékárna – projekt Měření plicního věku

  Některé Alphega lékárny se rozhodly pomoci svým pacientům tak, že jim nabízejí měření tzv. plicního věku. Všechny tyto lékárny zapojené do tohoto projektu Vám poradí i s odvykáním kouření. Seznam lékáren zapojených do projektu naleznete zde.

  BENU lékárna – “Děkuji, nekouřím!”

  V projektu “Děkuji, nekouřím!” poskytují vybrané BENU lékárny individuální konzultace odvykání kouření, kde Vás řádně vyškolení pracovníci s certifikátem garantovaným ČLnK provedou celým procesem odvykání kouření. Seznam vybraných lékáren poskytujících individuální konzultace odvykání kouření naleznete zde.

  Náš tip: Nezapomínejte také na to, že vybrané zdravotní pojišťovny přispívají na nákup léčivých přípravků náhradní nikotinové léčby. Každá pojišťovna má jiná pravidla pro čerpání příspěvku a jeho výši, proto pro více informací kontaktujte přímo vaši zdravotní pojišťovnu.