• Je kouření váš způsob, jak vypadat starší?

  Věk si vybírá daň na vzhledu každého z nás; výzkumy ovšem ukazují, že šediny a vrásky se u kuřáků objevují dříve. Zde se můžete podívat, jak cigarety mohou zrychlit proces stárnutí.

  Pleť

  Několik faktů pro začátek: s každou vykouřenou cigaretou vdechnete 4000 škodlivých chemikálií. Jedna z nich, acetaldehyd, útočí na pojivovou tkáň, která zpevňuje vaši pleť. Pokud bychom to měli říci jednoduše, pak vězte, že způsobuje ochabnutí pokožky, vrásky a stárnutí. Kouření připravuje organizmus o vitamín C, což je antioxidant hrající důležitou roli při tvorbě kolagenu – přirozeného proteinu důležitého pro zdraví a pružnost pleti. Následkem kouření může trpět i kardiovaskulární systém. To znamená, že kyslík není pumpován do cév tak dobře, jak by měl, což vede k mdlé a podrážděné pleti. Celkově vzato, když se zaměříme na pleť, kouření je jistý recept na rychlé stárnutí! Ale neztrácejte naději – přestanete-li kouřit, zásobení krví se zase rychle upraví. Během šesti týdnů by se vaše pleť měla viditelně rozjasnit. Za odměnu můžete vzít peníze, které šetříte tím, že nekupujete cigarety, a zakoupit si luxusní hydratační přípravek proti stárnutí!

  Zuby

  Přiznejme si to: dech kuřáka není vyhlášený tím, že voní jako rozkvetlá louka. Ovšem kuřáci bojují nejen
  s nepříjemným dechem... Jednou z prvních věcí, kterých si na vás ostatní všimnou, je úsměv. Proto je důležité postarat se o to, aby byl co nejhezčí. Důkladné čištění zubů ani použití dentální nitě s cílem dosáhnout svěžího
  a mladistvého úsměvu však nemá nejmenší smysl, pokud budete i nadále kouřit. Toxické chemikálie v tabáku,
  z něhož se cigarety vyrábějí, rovněž tvoří lepkavý dehtový povlak pokrývající naše zuby. Kouření dále snižuje množství slin v ústech, což vede ke skvrnám na zubech a jejich zabarvení. Kouření navíc zvyšuje riziko paradentózy – tedy onemocnění dásní, jež způsobuje záněty kolem zubů. Ty vedou k otokům dásní, páchnoucímu dechu a v závažných případech i k vypadávání zubů.

  Vlasy

  Nový sestřih má kouzelnou moc: cítíte se díky němu lépe a také mladší. Tedy pokud nejste kuřáci. Kromě toho, že toxické chemikálie obsažené v cigaretách ovlivňují vaši pleť a zuby, mohou být i příčinou nevýrazného vzhledu vlasů. Jak již bylo zdůrazněno, kouření má dopad na kardiovaskulární systém, jenž může mnoha způsoby ovlivňovat váš organizmus – a také vzhled. A špatná cirkulace krve je zodpovědná za další pohromu pro lidskou vlasovou pokrývku: výzkumy naznačují, že kouření může vést k předčasným šedinám, tedy k tomu, co hovoří
  o našem stárnutí. Pomocí naší rozpočtové kalkulačky zjistěte kolik můžete ušetřit, nebo použijte vyhledávač řešení, který vám vyhledá produkt, jenž by vám mohl vyhovovat. Nezáleží přitom na tom, zda omezujete své kouření nebo s ním zcela přestáváte.