Vytvoření podpůrné skupiny

Vytvoření podpůrné skupiny

Chápeme, že přestat kouřit může být obtížné. Přijdou chvíle, kdy budeš potřebovat trochu morální podpory. Mít někoho, o koho se můžeš ve slabé chvilce opřít, může být právě tím trikem, který tě udrží na správné cestě. Zde jsou naše návrhy, jak si vytvořit podpůrnou skupinu.

 • Najdi si kamaráda, který ti pomůže přestat s kouřením
  Pošli e-mail svým kolegům v práci nebo přátelům, kteří kouří, s dotazem, zda by někdo z nich také nechtěl přestat kouřit. Pak můžeš přestat kouřit s kamarádem.
 • Připoj se k místní skupině
  Zeptej se v místní knihovně nebo v nemocnici, jestli tam není nějaká skupina pro odvykání kouření, ke které by ses mohl připojit, nebo si skupinu ve svém okolí vyhledej na internetu.
 • Vyhledej linku pomoci pro odvykání
  Podívej se na internet, zda existuje poradenská služba, na kterou můžeš zavolat a získat informace a podporu.
 • Pochlub se na sociální síti
  Aktualizuj svůj status na Facebooku nebo Twitteru a řekni všem, že přestáváš kouřit. Budeš překvapený, kolik lidí ti nabídne povzbuzení a podporu.
 • Založ si blog
  Proč si nezaložit blog o své cestě k odvykání kouření? Pravidelné příspěvky o tom, jak postupuješ, budou skvělým způsobem, jak se podělit o své vzestupy a pády. A je pravděpodobné, že ti přibudou komentáře od dalších lidí, kteří přestali kouřit a mají stejnou zkušenost.
Jak říct blízkým o odvykání

Jak říct blízkým o odvykání

Pokud se rozhodneš říct svým blízkým o odvykání kouření, máme pro tebe několik rad.

Jak se vymanit z kuřácké rutiny

Jak se vymanit z kuřácké rutiny

Odvykání kouření je proces učení. Řiď se těmito tipy, aby sis udržel silnou vůli a přestal kouřit.