Jak zerwać z nałogiem

Jak se vymanit z kuřácké rutiny

Chceš-li úspěšně přestat kouřit, musíš se zbavit svých starých návyků. Víme, že se to snáze řekne, než udělá - zejména pokud jsou tví přátelé kuřáci. Shromáždili jsme tyto návrhy, abychom ti pomohli zbavit se kouření jednou provždy a neztratit přitom kontakt se svými přáteli.

 • Změň své nastavení a činnosti.
  Vyrovnávat se s kouřením v blízkosti jiných kuřáků často znamená být v blízkosti svých kouřících přátel a kolegů. Není třeba přerušovat společenské vazby. Stačí zapojit fantazii a jako bonus zjistíš, že děláš nové a zajímavé věci.
  Návštěvy s přáteli kuřáky budou snazší, pokud změníš místa, kde se setkáváte, a to, co děláte. Zkuste jít na večeři nebo do kina, projít se na výstavu nebo jít na výlet.
  Místo toho, abyste si s kolegy povídali během obvyklé kuřácké přestávky, zajdi s nimi na kávu jindy.
 • Buď připraven.
  Při odvykání kouření se neizoluj od ostatních. Samozřejmě se budeš muset v určitých situacích vypořádat s chutí. Ale budou se vyskytovat události, které si nebudeš chtít nechat ujít - například oslava narozenin. Jen se ujisti, že jsi připraven.

  Produkty Nicorette® mohou podpořit tvou pevnou vůli a pomoci ti zvládnout touhu po cigaretě. Abys zvládl chuť na cigaretu ve společenské situaci, vyzkoušej například Léčivé žvýkací gumy Nicorette® Gum. Další možností je naše transdermální náplast Nicorette® invisipatch, která ti pomůže zvládnout abstinenční příznaky po dobu 16 hodin.
 • Obklop se podporou.
  Většina lidí tě bude chtít podpořit, protože chápou, že přestat kouřit je skvělá věc a těžká zkouška pevné vůle. Upozorni je, že se na jejich podporu spoléháš zejména v těžkých chvílích.
 • Zůstaň pozitivní.
  Vždy se soustřeď na pozitivní stránky odvykání kouření - například na to, jak se zlepší tvé zdraví a vzhled, kolik peněz ušetříš a jak budou tví blízcí šťastní, až zjistí, že už nekouříš. Přehrávej si tyto pozitivní myšlenky v hlavě. Ještě lépe je sepsat si jejich seznam a pověsit si ho na místo, které budeš mít často na očích.
Tipy, jak přestat kouřit

Tipy, jak přestat kouřit

Přečti si pravdivá fakta a užitečné rady, jak se zbavit kouření jednou provždy.

Vytvoření podpůrné skupiny

Vytvoření podpůrné skupiny

Morální podpora je v těžkých chvílích zásadní. Přečti si, jak vytvořit podpůrnou skupinu, která ti pomůže úspěšně přestat kouřit.