Skutki rzucenia palenia - mity

Mýty o odvykání kouření

Cheme ti poskytnout fakta a vyvrátit tyto mýty. Protože přestat kouřit je dost těžké a správné informace ti mohou pomoci.

Mýtus 1: Přibereš na váze

Máš strach, že když přestaneš kouřit, přibereš na váze? Nikotin opravdu zrychluje metabolismus a pomáhá potlačovat chuť k jídlu. Zde přichází na řadu náhradní nikotinová terapie (NNT), například Nicorette®. Poskytne ti kontrolovanou dávku nikotinu, která ti pomůže přestat kouřit, a zároveň pomáhá řešit tvůj metabolismus a chuť k jídlu.

Když přestaneš kouřit, můžeš mít pokušení více jíst, a to ze dvou důvodů:

  • Chybí ti činnost "z ruky do úst", kterou jsi zažíval při kouření.
  • Chuť na cigaretu si pleteš s návaly hladu.

Abys s těmito dvěma věcmi bojoval, snaž se mít po ruce zdravé svačiny (například zeleninu a ovoce).

Mýtus 2: Kouření zmírňuje stres

Kouření ve skutečnosti zvyšuje úzkost a napětí, protože zvyšuje tepovou frekvenci. Proto je většina kuřáků napjatá až do další cigarety.

Nicorette® ti poskytuje kontrolovanou dávku nikotinu, která ti pomůže odvyknout cigaretám. Místo toho můžeš najít nové způsoby, jak se uvolnit a vypořádat se se stresem – dokonce i se stresem spojeným s odvykáním kouření.

Mýtus 3: Nejlepším způsobem, jak přestat kouřit je silná vůle

Ve skutečnosti mají lidé, kteří se snaží přestat kouřit pomocí své silné vůle, menší šanci přestat kouřit jednou provždy než lidé, kteří používají náhradní nikotinovou terapii. Přestat kouřit díky silné vůli, může být obzvláště obtížné, protože se současně se zbavováním návyku potýkáš s fyzickými abstinenčními příznaky. Používání náhradní nikotinové terapie, jako jsou napříklady přípravky Nicorette®, může naopak zdvojnásobit tvé šance na úspěšné odvykání kouření ve srovnání s pouhou vůlí.

Mýtus 4: Nikotin je pro tebe škodlivý

Někteří lidé se obávají, že používání Náhradní Nikotinové Terapie (NNT), bude stejně škodlivé pro jejich zdraví jako kouření cigaret. Není to však pravda.

Škodlivé jsou chemické látky obsažené v cigaretovém kouři, jako je dehet a oxid uhelnatý jsou pro tvé tělo velmi nebezpečné. Tyto složky mohou vést ke zdravotním problémům, jako jsou srdeční choroby a rakovina plic.

S náhradní nikotinovou terapií budeš moci odvykat postupně, až se zbavíš kouření úplně. Snížením množství tabákového kouře, který vdechuješ, snižuješ také související zdravotní rizika.

Mýtus 5: Náhradní nikotinová terapie je dražší než kouření

Ano, náhradní nikotinová terapie něco stojí, ale je dražší než-li kouření? To je vysoce nepravděpodobné!

Mnoho lidí si ani plně neuvědomuje, kolik je jejich kuřácký zlozvyk stojí. Zkus si schválně spočítat, jaká je tvoje aktuální spotřeba cigaret za jeden měsíc. A co teprve za rok? Když si tuto částku spočítáš, možná ti vyrazí dech. Balení některých výrobků Nicorette® může být sice dražší než krabička cigaret, z dlouhodobé perspektivy za ně ale dohromady zaplatíš podstatně méně, než bys zaplatil za cigarety. Náhradní nikotinová terapie Nicorette® je navržena tak, aby ti pomohla definitivně se vzdát nikotinu, takže náklady s ní spojené jsou pouze krátkodobé.

Chceš přestat kouřit postupně

Chceš přestat kouřit pozvolna?

Zjisti, jak rozdělit odvykání kouření do zvládnutelných kroků. S Nicorette® můžeš snížit počet vykouřených cigaret a zároveň zvládnout touhu po kouření a abstinenční příznaky.

Pravda o nikotinu a NNT

Pravda o nikotinu a náhradní nikotinové terapii

Zjisti, jakou roli skutečně hraje nikotin v závislosti i v náhradní nikotinové léčbě.