Kouření ovlivňuje každého

Kouření ovlivňuje každého

Kouření neovlivňuje pouze tebe, ale všechny lidi ve tvém životě. Tím, že přestaneš kouřit, uděláš pozitivní krok pro sebe i pro ně.

Ty

Když přestaneš kouřit, začneš snižovat velký dopad kouření.

Kouření ti zhoršuje:

  • čich a chuť
  • míru energie
  • funkci plic

Kouření tě vystavuje většímu riziku:

  • plicního onemocnění (jako je např. chronická bronchitida)
  • rakoviny, zejména rakovina plic
  • srdečního infarktu nebo mrtvice
  • ischemické choroby srdeční

Kouření také urychluje proces stárnutí a vysává tvé finance.

Tvůj partner

Nejdůležitější je, že když přestaneš kouřit, uděláš něco pozitivního pro své zdraví. To znamená, že tvůj partner se může přestat obávat dlouhodobých zdravotních rizik způsobených kouřením.

Je pravděpodobné, že se tvému partnerovi bude líbit, že už nemáš kuřácký dech. Kouření také může vést k onemocnění dásní, což je další příčina zápachu z úst.

Dalším bonusem pro tvého partnera mohou být peníze, které ušetříš tím, že přestaneš kouřit. Budeš mít nějaké peníze navíc na společné večeře nebo dovolenou.

Tvé děti

Děti a rodina jsou pro kuřáky velkým důvodem, proč přestat kouřit.

Pokud kouříš v blízkosti svých dětí, může být i jejich zdraví ohroženo pasivním kouřením.

Pomysli na to, co si budete moci jako rodina dopřát navíc díky penězům, které ušetříš, když přestaneš kouřit - dny v přírodě, výlety do kina nebo třeba vysněnou rodinnou dovolenou. Z odvykání kouření budou mít radost všichni.

Tvoji přátelé

Nesnášíš, když s přáteli popíjíš nebo jíš a pak si najednou odskočíš ven na cigaretu? Jsi venku sám a chybí ti zábava uvnitř.

Tví přátelé budou rádi, když přestaneš kouřit, protože jim na tobě záleží a protože s nimi budeš moci trávit více času. Nebudeš muset odcházet na cigaretu, když využiješ sílu vůle společně s produkty Nicorette®.

Kolegové v práci

Když jsi unavený, vystresovaný a máš před sebou uzávěrku, je snadné hledat útěchu tím, že se vytratíš z kanceláře na přestávku na cigaretu. Zprávy však ukazují, že v průběhu jednoho roku mohou kuřáci strávit až pět týdnů mimo svůj pracovní stůl tím, že si udělají přestávku, kterou považují za "rychlou".

Nikdo nechce být považován za toho, kdo neodvádí svůj díl práce. Přestat kouřit může pomoci zvýšit produktivitu tvého dne.

Spočítej si své úspory

Rozpočtová kalkulačka

Když zjistíš, kolik peněz ušetříš, když přestaneš kouřit, otevře ti to oči.

Tipy, jak přestat kouřit

Tipy, jak přestat kouřit

Přečti si pravdivá fakta a užitečné rady, jak se zbavit kouření jednou provždy.